Infrastruktura ekologiczna obszarów wiejskich po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej na przykładzie województwa wielkopolskiego

Main Article Content

Małgorzata Dolata


Słowa kluczowe : infrastruktura ekologiczna, obszary wiejskie, zróżnicowanie rozwoju
Abstrakt
Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej dotyczącymi ekorozwoju rozbudowa i modernizacji infrastruktury środowiska naturalnego pozostaje jednym z priorytetowych celów planów rozwoju obszarów wiejskich. Obecnie, mimo postępu jaki nastąpił w tej dziedzinie w ostatnich latach, nadal istnieją dość znaczne dysproporcje w dostępie do podstawowych urządzeń infrastruktury ekologicznej. Zróżnicowanie to dotyczy nie tylko województw ale także powiatów i gmin.

Article Details

Jak cytować
Dolata, M. (2008). Infrastruktura ekologiczna obszarów wiejskich po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej na przykładzie województwa wielkopolskiego. Zeszyty Naukowe SGGW W Warszawie - Problemy Rolnictwa Światowego, 4, 125–134. https://doi.org/10.22630/PRS.2008.4.24
Bibliografia

Hellwig Z. [1968]: Zastosowanie metody taksonomicznej do typologicznego podziału krajów ze względu na poziom ich rozwoju i strukturę wykwalifikowanych kadr. Przegląd Statystyczny, z. 4.

Lira J., Wagner W., Wysocki F. [2002]: Mediana w zagadnieniach porządkowania obiektów wielocechowych. Internetowa Oficyna Wydawnicza, Centrum Statystyki Regionalnej, Poznań.

Łakomiak A. [2005]: Polityka ekologiczna państw Unii Europejskiej. Rynek energii, grudzień 2005.

Narodowy Program Rozwoju 2004-2006. [2003]. Warszawa.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Narodowe Strategiczne Ramy odniesienia 2007-2013. [2006]. Warszawa.

Ratajczak M. [1999]: Infrastruktura w gospodarce rynkowej. Wydawnictwo AE, Poznań.

Statystyki

Downloads

Download data is not yet available.